LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqetësuan qytetarët e pushuesit me muzikën e lartë, procedohen menaxherët e 2 lokaleve në Sarandë

11 Gusht 2023, 17:03, Aktualitet CNA
Shqetësuan qytetarët e pushuesit me muzikën e lartë,
Foto ilustruese

Menaxherët e dy lokaleve në Sarandë janë proceduar në gjendje të lire pasi akuzohen se duke vënë muzikë të lartë në këto ambiente, ishin bërë shqetësim për qytetarët dhe për pushuesit.

Menaxherët e 2 lokaleve, janë shtetasit F. F., 38 vjeç, banues në Tiranë dhe R. Z., 41 vjeç, banues në Sarandë. Mbi to rëndon vepra penale “Prishja e qetësisë publike”.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale pajisjet që gjeneronin muzikën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme./CNA

Lajmet e fundit nga