LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Beleri “ndez” debatin/ Drejtori i Arkivave, “përplaset” me sekretarin e OMONIA-s

14 Shtator 2023, 22:34, Aktualitet CNA
Beleri “ndez” debatin/ Drejtori i Arkivave,
Drejtori i përgjithshëm i Arkivave, Ardit Bido

Drejtori i përgjithshëm i Arkivave, Ardit Bido, ka zhvilluar mbrëmjen e sotme me sekretarin e OMONIA-s, Marin Suli.

Ky i fundit ka pretenduar se arrestimi i kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit është politik, ndërsa Bido i ka përmendur masakrën e Peshkëpisë.

Drejtori i Arkivave ka deklaruar në emisionin e Erla Mëhillit se Beleri është arrestuar nga Greqia për këtë masakër dhe është akuzuar si pjesëtar i një organizate terroriste.

“Fredi Beleri ka një histori të gjatë në këtë vend dhe në Greqi. Është arrestuar nga shteti grek për masakrën e Peshkëpisë.  Është akuzuar nga shteti grek dhe ai shqiptar si pjesëtar i një organizate terroriste, përgjegjës për masakrën e Peshkëpisë. Dhe nuk është hetuar për këtë gjë se shtetit grek s’i ka kthyer përgjigje letër-porosisë së Prokurorisë shqiptare. Nuk kemi të bëjmë me një personazh që është i pafajshëm, se është i dënuar dhe nëse po bën ca ditë burg, ka tre vite pa bërë se është mbrojtur nga një shtet”, ka theksuar Bido./ CNA

Lajmet e fundit nga