Video-Ilir Vrenozi: Më burgosi Salianji/ Korçari i famshëm flet pas katër orësh izolimi në polici

27 Janar 2022, 07:31, Aktualitet CNA
Video-Ilir Vrenozi: Më burgosi Salianji/ Korçari i famshëm flet

Korçari i famshëm demokrat Ilir Vrenozi është mbajtur dje katër orë në komisariatin e Policisë së Korçës.

Pas daljes nga Policia, Vrenozi, ka reaguar duke akuzuar, Ervin Salianjin dhe Lulzim Bashën.

Ai ka treguar se arrestimi i tij është bërë pas një ankesë në komisariatin digjital se do të qëllojë Lulzim Bashën me vezë, gjë sipas tij nuk është e vërtetë.

?Pas katër orësh ndalim në Komisariat, Lul Basha turp turp turp turp.

Katër orë këtu brenda. U Thashë përse më shoqëruat në polici..tha më ëhstë dërguar një ankesë nga Komisariati digjital. Akuzoj direkt Ervin Salianji me shokë që më ndaluan.

Më ndaluan katër orë për hiç asgjë, pa i rënë njeriu në qafë, sikur do merrja kallashët dhe do i shtija Lul Bashës.

Ky veprim tregon që policia e shtetit është e lidhur me Partinë Demokratike të Lulzim Bashës..kjo është bërë policia e Lulzim Bashës as e Ramës nuk është më. Dhe policia e Lul Bashës, urdhëroi Lul Basha, Salianji, futeni Ilirin brenda, katër orë?, është shprehur Vrenozi pas daljes nga policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga