“Nuk jam nga ata që e teproj me pijen"/ Meta: Kam bërë shkollën e Driteroit të madh

26 Janar 2022, 21:51, Aktualitet CNA
“Nuk jam nga ata që e teproj me pijen"/ Meta: Kam bërë

Presidenti Ilir Meta, në ? Now? me Erla Mëhillin, është pyetur dhe në lidhje me marrëdhëniet me bashkëshortën e tij, Monika Kryemadhin, dhe nëse e ka falur tashmë pas djegies së mandateve.

Me ironi Meta tha se ajo tashmë e ka kuptuar se Luli nuk bëhet dot kryeministër, ndërsa u ndal dhe tek marrëdhëniet e tij me pijen.

?Zonja Kryemadhi është një revolucionare e përjetshme. Ka dhe momente sinqeritetit ë tepruar, popr tani është e qartë. Ka luftuar deri në fund për të bërë Lulin kryeministër.

Kishin kriju një sistem të provokimit të presidentit. I thoshin gocës së vogël shiko se babi po bërtet, ka pirë. Edhe Monikën e këto..

Unë i kam thën mos i kini këtë shqetësime se nuk jam unë nga ata që e teproj me pijen. E dyta kam bërë shkollën e Driteroit tëmadh në këtë fushë, plus e të Fatos Nanon në drejtim të pijes, kemi shkëlqy gjithmonë e skemi bërë ndonjë gabim?, tha Meta./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga