Meta nuk mban më/ “Sa ka bërë gruaja ime për Bashën, s’ka bërë as e tija”

26 Janar 2022, 21:23, Aktualitet CNA
Meta nuk mban më/ “Sa ka bërë gruaja ime për

Presidenti Ilir Meta nuk është kursyer sonte në ?Now?, me Erla Mëhillin  ndaj kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha.

Duke u kthyer pas në kohë kur ishte kryetar Kuvendi, Meta kujtoi një situatë në Qafë-Thën, ai tha se problemet në vend ndodhin se kemi shuëm si Lulzim Basha.

Madje sipas Metës, as gruaj e Bashës nuk ka bërë aq shumë për Baashën saka bërë vetë Monika .

?Isha kryetar Kuvendi unë, koalicion me Ramën, Kishte ministrinë e Transportit LSI-ja atëherë. Shoh televizorin shof Qafë-Thanë. Ishin të irrituar shoferët qytetarët kishte rënë borë dhe ishte bllokuar. Thashë çështë kjo, marrë ministrin, i shkëlqyer në formim dhe i them çfarë po ndodh atje. Nuk di gjë më tha, unë jam në Dubai për Krishtlindjet me familjen. Ja të flas me drejtorin. E mora unë drejtorin i thashë çfarë ka ndodhur. Më tha po iki në Rinas do iki për pushime me familjen atje.

Ore por dëborën të shkojë unë atje ta hap. Prandaj ndodhin këto, se kemi shumë të rinj si Basha. S?ka bërë njeri kaq shumë për të sa unë, pas doktorit. Dhe meqë thua personale, as gruaja e tij. Ja ku po ta them. Sa ka bërë gruaja ime për Bashën, nuk ka bërë gruaja e tij.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga