Video/ Basha përdor 'rrugaçë' për të fyer korçarët

26 Janar 2022, 17:17, Aktualitet CNA
Video/ Basha përdor 'rrugaçë' për

Një grup rrugaçësh kanë sharë e sulmuar qytetarët korçarë që kalonin përpara kinemasë së Korçës ku do zhvillonte takimin Lulzim Basha.

Sharje e fyerje në drejtim të qytetarëve dhe disa demokratëve që bërtitën ?Basha ik?, janë bërë nga ?grupi i Bashës?  me një një sjellje rruge e banditësh.

Shumë nga personat që shoqëronin Bashën njihen në Korçë si individë me precedentë penale dhe pjesë e grupeve kriminale të drogës.

Personat me precedentë penalë janë grumbulluar nga deputeti i dënuar si mashtrues Ervin Salianji i njohur si ?Babalja i Lulzim Bashës?.

Shpesh Salianji është parë i shoqëruar në Korçë në ambiente të ndryshme nën shoqërinë e personave të dënuar për vepra të rënda penale dhe pjsë e krimit të organizuar./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga