ARRSH njofton bllokimin e rrugës drejt Rinasit/ Si devijon qarkullimi

26 Janar 2022, 09:24, Aktualitet CNA
ARRSH njofton bllokimin e rrugës drejt Rinasit/ Si devijon qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar bllokimin e rrugës nga Universititeti Epoka drejt aeroportit të Rinasit.

Në njoftimin e dhënë, ARRSH bën të ditur se shkak për bllokimin janë bërë punimet në këtë aks, ndërsa shton se shoferët duhet të lëvizin në rrugën tjetër që të çon drejt aeroportit.

?Në vazhdimësi të ecurisë së punimeve për fazën e dytë të punimeve në segmentin ?Universiteti Epoka?Rinas (aeroport)? rruga ?Rinas- Universiteti Epoka? do të jetë e mbyllur

Mjetet që do të lëvizin në drejtimin të aeroprtit të Rinasit duhet të ndjekin ?Rrugën e Vorës?.

Kërkojmë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin e drejtuesve të mjeteve dhe bizneseve të zonës gjatë procesit të ndërhyrjes në këtë aks rrugor, si dhe respektimin në mënyrë rigoroze të sinjalistikës provizore dhe udhëzimeve të Policisë Rrugore në terren.?-thuhet në njoftimin e ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga