“Je turist në PD por s’të njeh kush”/ Sulaj ‘përplaset’ me Lisandër Hoxhën

25 Janar 2022, 22:05, Aktualitet CNA
“Je turist në PD por s’të njeh kush”/ Sulaj

Ish-nënkryetari i FRD-së, Lisandër Hoxha është përfshirë në një debat, dhe anëtarin e Këshillit Kombëtar, Blendi Sulaj.

Duke folur mbi zhvillimet e fundit në selinë blu edhe pas protestës së 8 janarit dhe shkarkimeve nga Lulzim Basha, Hoxha iu drejtua Sulës duke e quajtur atë ?një turist në PD.?

Nga ana tjetër, Sulaj e akuzoi Hoxhën se ai ka bërë karrierë me emër të dikujt tjetër, duke e fituar rrugëtimin në PD si nipi i ?dikujt?.

Pjesë nga debati:

Lisandër Hoxha: Ti 6 muaj ke qenë në PD!

Blendi Sulaj: Kam që në 2011, e kam nis si numërues! Se kam nis si nipi askujt unë!

Lisandër Hoxha: Ti je turist në PD!

Blendi Sulaj: Nga ky mentalitet që ke ti është PD në këtë pikë, se unë nuk iki nga PD se nuk më bëri dikush deputet. Leje ca bën kështu!

Lisandër Hoxha: Ti ke marrë rezultatin më të dobët…Nuk të njeh kush në PD!

Blendi Sulaj: Ju nuk e keni vendin aty. Karrierën politike nuk e kam nisur si nip…

Lajmet e fundit nga