LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasja Veliaj-Duka, mesazhet kërcënuese dhe tritoli/ Deputeti demokrat del me reagimin e fortë

25 Janar 2022, 18:58, Aktualitet CNA
Përplasja Veliaj-Duka, mesazhet kërcënuese dhe tritoli/ Deputeti

Deputeti demokrat Tomor Alizoti ka reaguar pas përplasjeve mes kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka.

Sipas Alizotit, këto ngjarje janë pohimi se PS ka marrë në kontroll gjithçka për tu përmbyllur me vendosjen e tritolit tek shtëpia e presidentit të federatës.

Ai kritikon opozitën, e cila sipas tij, në këtë kohë duhet të merrte fatin e vendit në dorë por është zhytur në konflikt të brendshëm.

?Ngjarjet e fundit në lidhje me federatën e futbollit, kërcënimet e turpshme të Veliajt, gjuha vulgare dhe e ndyrë e tij, pohimi se PS ka marrë në kontroll gjithçka për tu përmbyllur me vendosjen e tritolit tek shtëpia e presidentit të federatës janë tregues i korrupsionit ekstrem dhe vënies së vendit nën sundim nga krimi.

Ne këtë kohë të rëndë opozita që duhet të merrte fatin e vendit në dorë është zhytur në një konflikt të brendshëm për pushtet i cili ka errësuar çdo përgjegjësi kombëtare. Kjo luftë e brëndshme  është edhe më e rëndë!?/CNA.al

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga