LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jep dorëheqjen ose 60 plumba../ Zbardhet teksti i mesazhit kërcënues që Duka mori në telefon

25 Janar 2022, 08:10, Aktualitet CNA
Jep dorëheqjen ose 60 plumba../ Zbardhet teksti i mesazhit

Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Dukës i është vendosur një natë më parë tritol në banesën e tij në Durrës.

Pas ngjarjes Duka ka thënë se, dëmet nuk kanë qenë të shumta, por është dëmtuar dera e shtëpisë.

Në një intervistë, ai ka folur për autorin që I ka vënë tritolin tek dera e shpisë.

Sipas tij bëhet fjalë për një person me kapuç, i cili ka  vendosur lëndën eksplozive.

?Në fakt kam qenë në stadium. Të gjithë në familje janë mirë shyqyr zotit. Gjatë kohës që po udhëtoja që ishte një shpërthim dhe pasta më thanë që ishte tek porta. Shpërthimi ka qenë brenda portës së shtëpisë është vendosur poshtë portës dhe ka prishur ato hekurat nuk është se ka pasur ndonjë dëm të madh. E kanë parë një person me kapuç kamerat e shtëpisë dhe policia?, është shprehur Duka.

Po një natë më parë në emisionin Opinion u publikua një mesazhi kërcënues që Duka kishte marrë.

Si e konsideroni ju këtë ngjarjen?

 Duka: Këtë e lidhin me konfliktin e federatës e kryetarin e Bashkisë, por unë uroj shumë mos ketë lidhje.

Ju keni marrë një kërcënim personal për jetën?

 Duka: Po e kam marrë. Jo nuk e kam denoncuar. Por është pak me fjalë që? ?Ti luan me dy standarde, ti kurvë luan me lekët tona për 24 orë jep dorëheqjen ose 60 plumba i ke në kokë o kurvë se betimi u bë i pakthyeshëm?.

I ktheva një përgjigje që mjafton dhe me një por nuk shkonte. Bëra një hetim vet ishte një numër që është përdorur vetëm njëherë dhe është karikuar në një dyqan këtu në Durrës. Ka një emër dhe ka 1000 mijë numra. E kisha harruar këtë se kam pasur ngjarje. Emri i tij ishte Sabian Rrapushi. Në polici nuk e kam denoncua se nuk kisha ndonjë shpresë se policia do bëj ndonjë gjë. Dhe tani këto 30 polica nuk do bëjnë ndonjë gjë, autori bredh me kalë.

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga