Ofendimet e Veliajt me fjalor vulgar/ Meta në krah të Sulejman Memës: Meriton vetëm duartrokitje

24 Janar 2022, 19:51, Aktualitet CNA
Ofendimet e Veliajt me fjalor vulgar/ Meta në krah të Sulejman

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimi të audio-përgjimit të FSHF, ku kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përdor fjalor vulgar ndaj ish-lojtarit dhe trajnerit të njohur Sulejman Mema.

Kreu i shtetit thotë se Sulejman Mema i ka dhënë gjithçka futbollit me pasion, profesionalizëm dhe qytetari dhe se për të nuk ka patur dhe nuk mund të këtë fishkëllima, por vetëm duartrokitje.

?Sulejman Mema ka qenë një futbollist i jashtëzakonshëm i një gjenerate të artë të Tiranës dhe Shqipërisë. Edhe sot kemi nostalgji për inteligjencën, fantazinë dhe finesën e tij në fushën e blertë e sidomos për encet, që përfundonin në rrjetë, më lehtë se edhe vetë penalltitë. Ai ishte ndër ata lojtarë, që fitonte edhe duartrokitjet e kundërshtarit./CNA.al

Lajmet e fundit nga