LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Momentet e para në ekran dhe puthja me Ramën/ Sonila Meço rikthehet pas në kohë

24 Janar 2022, 10:36, Aktualitet CNA
Momentet e para në ekran dhe puthja me Ramën/ Sonila Meço

Sonila Meço është një nga gazetaret dhe moderatoret që ka një karrierë të gjatë në televizion dhe tashmë është një nga emrat më të dashur për shqiptarët.

Në emisionin e ri të nisur në Top Channel, ?Ëndërrtjerrësit?, e ftuar Sonila Meço me gazetarë të tjerë të njohur kanë kujtuar momentet e tyre të para në ekran.

Përmes një klipi, të marrë nga arkiva, një moment, që Sonila Meço nuk e mbante mend ishte pikërisht përshëndetja dhe puthja në faqe me kryeministrin e sotëm Edi Ramën.

?Atë puthje nuk e mbaja mend. I riu si veriu ?, është shprehur ndër të tjera Sonila.

E pyetur nga moderatorja se kë zgjedh mes lajmeve, studios dhe spektaklit ajo është përgjigjur:

“Tani e kam gjetur paqen. Asokohe më kritikonin shumë të them të drejtën. Topi në atë kohë ishte institucion i jashtëzakonshëm. Ne ishim njerëzit e Topit. Më kujtohen posterat tanë Alban ishin mbi Akademinë e Arteve. Ne e bënim bashkë ringun elektoral dhe Dritan Hoxha, si gjithmonë inovator në ide, pra posterat në Akademinë e Arteve.

Unë do të them ditën që mbaj mend, 9 janarin, që ka qenë ngjarja e trishtë. Atëherë për herë kuptova që i përkas këtij profesioni. Natyrisht është ngjarje shumë e trishtë, por profesionalisht do e cilësoja moment të bukur?, tha ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga