LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I ftohti acartë/ Bllokohen nga dëbora disa fshatra në Gramsh

23 Janar 2022, 16:23, Aktualitet CNA
I ftohti acartë/ Bllokohen nga dëbora disa fshatra në Gramsh

Ditët e ftohta kanë ?mbërthyer? të gjithë territorin e vendit.Temperatura të ulëta dhe reshjet e dëborës nuk kanë qenë prezente vetëm në pjesën veriore të territorit, por edhe në jug të vendit.

Në fshatin Rovje dhe Grabova në Grmash trashësia e dëborës arriti në 40-50 cm, duke bërë që banorët të mbeten të bllokuar.

Pas vlerësimit të situatës, autoritetet ndërhynë për të lehtësuar lëvizjen e banorëve duke siguruar pastrimin e rrugës.

?Bashkia Gramsh duke ndjekur me vëmendje situatën nxori ne terren mjetet për te zhbllokuar situatën, në fshatin Rovje angazhuam një mjet tip traktor që ndodhet atje për ti ardhur ne ndihme jo vetëm banoreve të zonës por edhe atyre që kanë dëshirë të eksplorojnë natyrën drejt fshatit Rovje . Kalimi bëhet pa përdorimin e zinxhirëve?, ka thënë kreu i Bashkisë Klodian Taçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga