LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Omicron “pushton” Shqipërinë/ Ambasada e SHBA apel qytetarëve

22 Janar 2022, 17:23, Aktualitet CNA
Omicron “pushton” Shqipërinë/ Ambasada e SHBA apel

Prej disa ditësh, varianti i ri i Covid, Omicron, ka sjellë një ?boom? rastesh të reja.

Ambasada e SHBA në Tiranë, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, u ka bërë apel qytetarëve shqiptarë. Ambasada shprehet se maskat, vaksinat dhe dozat përforcuese janë mbrojtja më e mirë kundër Omicron.

?Ndërsa rastet e Covid-19 janë në rritje, ju lutemi mos harroni se maskat, vaksinat dhe dozat përforcuese janë mbrojtja më e mirë kundër Omicron. Kur mbani një maskë, ju ndihmoni të mbroni veten dhe të tjerët nga COVID-19?, thuhet në njoftim./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga