LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shakohoxha nxehet në emision/ Turp për prokurorin që i mbajti pasaportën Ballist Morinës

19 Shtator 2017, 19:37, Aktualitet CNA
Shakohoxha nxehet në emision/ Turp për prokurorin që i mbajti

Gazetari i njohur sportiv Dritan Shakohoxha është nxehur së tepërmi gjatë emisionit ?Studio e Hapur? teksa ishte duke folur për arrestimin e Ballist Morinës në Kroaci.

Shakohoxha është shprehur se faji për arrestimin e Ballistit është i prokurorit që i mbajti pasaportën dhe nuk ia dha.

Gjithashtu ai tregoi me çfarë po merrej Morina në Itali para se të arrestohej në Kroaci:

?Autoritetet shqiptare i bllokuan pasaportën dhe kjo ishte një arsye më tepër që ai të arrestohej. Prokurori që i mbajti pasaportën duhet t?i vijë turp që i mbajti pasaportën Ballistit?- tha Shakohoxha.

?Kishte blerë një kamion dhe dëshironte të merrte një të dytë për të mbajtur familjen e tij. Ky ishte motivi i tij në Itali. Ai u kthye në Shqipëri se pati hall?,- shtoi Shakohoxha me tone të larta.  /Citynews

Lajmet e fundit nga