LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arjan Dodaj, Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare

22 Janar 2022, 09:35, Aktualitet CNA
Arjan Dodaj, Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare

Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare Arjan Dodaj merr sot detyrën.

Ceremonia po zhvillohet te Katedralja e Shën Palit, Tiranë, ndërsa të pranishëm janë drejtuesit e komuniteteve shqiptare.

Po ashtu të pranishëm në ceremoni janë edhe kryeministri Edi Rama, i cili shoqërohet nga bashkëshortja Linda Rama, Presidenti Ilir Meta si dhe, Lulzim Basha.

Kujtojmë këtu se Imzot George Frendo dha dorëheqjen nga kujdesi baritor i Kryedioqezës Mitropolitane Tiranë-Durrës dhe emëroi Arqipeshkv të Tiranës dhe Durrësit ndihmësin e tij Arjan Dodaj.

Imzot Gerorge Frendo mbajti postimin e Arqipeshkv të Tiranës dhe Durrësit për 5 vite nga emërimi i tij më 17 nëntor 2016./CNA.al

Lajmet e fundit nga