LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Padia për shpifje/ Veliaj mund kunatin e Bashës në gjykatë

21 Janar 2022, 15:43, Aktualitet CNA
Padia për shpifje/ Veliaj mund kunatin e Bashës në gjykatë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar gjyqin në SPAK ndaj Erjon Isufit, kunatit të Lulzim Bashës.

Isufi e kishte paditur Veliajn një vit më parë për shpifje, në lidhje me pronësinë e katër vilave në resortet luksoze në Gjirin e Lalzit dhe në Long Hills në Tiranë.

Kryebashkiaku ka fituar gjyqin ndaj Isufit, kunatit të Lulzim Bashës, pasi ky i fundit nuk ka mundur të provojë se deklaratat e Veliajt, ku tregon se Basha zotëron 4 vila dhe kishte aplikuar në bashki për vilën e 5-të, ishin të pavërteta.

Në këtë rast, duke hedhur poshtë pretendimet e kunatit të Bashës, SPAK në mënyrë indirekte vërteton se deklaratat e Veliajt për vilat luskoze janë të vërteta./CNA.al

Lajmet e fundit nga