LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plotësohet vakanca/ Blerona Hasa, anëtare e re e Kolegjit Zgjedhor

21 Janar 2022, 12:18, Aktualitet CNA

Blerona Hasa është zgjedhur anëtarja e re e Kolegjit Zgjedhor. Zgjedhja e Hasës është bërë me short nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. Hasa do të zëvendësojë në postin e Kolegjit Zgjedhor, gjyqtarin Asim Vokshi.

Kolegji Zgjedhor përbëhet nga 8 anëtarë, të cilët janë Sokol Ibi, Emona Muçi, Gentian Medja, Esmeralda Çeka (Xhili), Alma Kolgjoka, Manjola Xhaxho, Edlira Petri dhe Blerona Hasa./ CNA.al

Lajmet e fundit nga