LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Basha me makina të blinduara në Laç

21 Janar 2022, 11:53, Aktualitet CNA

Lulzim Basha të cilin demokratët e kanë shkarkuar me 18 Dhjetor, ka  nisur një një tur nëpër qytete.

Dje  ishte në një takim në qendër të Kurbinit, në qytetin e Laçit, por me qytetarë të marrë nga Lezha.

Basha mblodhi Lezhën në Laç, nën masa të rrepta sigurie.

Jo vetëm dyer të blinduara dhe rrethuar me polici. Lulzim Basha, nuk mjaftohet e ka kthyer blindimin në praktikë si një gjë normale.

Basha e ?zgjedh të ardhmen?, pra sloganin e tij me automjete të blinduara, me të cilat u shfaq dje në Laç.

Dy Toyota të blinduara dhe dy automjete BMV seria 7 po të blinduara,  kanë shoqëruar dje Lulzim Bashën në Kurbin.

CAN.al do të sjellë më poshtë fotot e automjeteve të blinduara që kanë rënë në sy gjatë mbërritjes së tij në Laç.

I braktisur nga demokratët Lulzim Bashës, vetëm rrobat e trupit i kanë mbetur pa bërë blind.

Por, siç duketë në një të ardhme do ta shohim të transformuar në një njeri të blinduar kokë e këmbë si në filmat fantastiko-shkencore, për të kompesuar hunerën ku  ka rënë dhe zor se del dot më.

Pasi demokratët e thanë fjalën e tyre me 18 dhjetor, duke ia bërë të qartë se nuk iu duhet një humbës apo një dështak në krye të partisë.

Lulzim Bashës si ka mbetur asgjë tjetër veçse ti ndërrojë bravën vetes dhe të largohet nga selia që e ka uzurpuar me blinda./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga