LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I arrestuar për aferën e inceneratorëve/ Lefter Koka shfaq probleme shëndetësore, shtrohet në spital

21 Janar 2022, 14:28, Aktualitet CNA
I arrestuar për aferën e inceneratorëve/ Lefter Koka shfaq

Ish ministri i Mjedisit Lefter Koka i cili është arrestuar për aferën e inceneratorëve ka shfaqur disa probleme shëndetësore.

Sipas asaj që raporton gazetarja Klodiana Lala, Koka ka shfaqur probleme me zemrën dhe çrregullime të sistemit kardiak, çka ka bërë që ai të transferohet në spitalin e burgut që nga dita e djeshme.

Lefter Koka u arrestua me 14 dhjetor me urdhër të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

Koka akuzohet për veprat penale ?Shpërdorimi i detyrës?, ?Korrupsioni aktiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë?, ?Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë? dhe ?Pastrimi i produkteve të veprës penale apo i veprimtarisë kriminale?./CNA.al

Lajmet e fundit nga