LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngrica dhe dëborë, temperaturat deri në -10 gradë Celsius/ Moti për ditën e sotme

22 Janar 2022, 07:03, Aktualitet CNA
Ngrica dhe dëborë, temperaturat deri në -10 gradë Celsius/

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të paqëndrueshme por të ftohta që kanë përfshirë europën jugore do të diktojnë kushtet e motit dhe në vendin tonë. Për pasojë: vranësirat e dendura mbeten në zonat jugor-Juglindore dhe verilindore duke gjeneruar reshje dëbore.

Vetëm orët e vona të pasdites do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike dhe intervale me kthjellime në vend por ngricat dhe temperaturat e ulta do vijojnë të jenë problematike.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga ?10°C deri në 9°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior-verilindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim deri në 5 ballë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga