LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hapet qarkullimi në Rrugën e Arbrit/ Apeli për drejtuesit e mjeteve

22 Janar 2022, 10:06, Aktualitet CNA
Hapet qarkullimi në Rrugën e Arbrit/ Apeli për drejtuesit e

Pavarësisht motit të keq, Rruga e Arbrit është hapur për qarkullim dhe kalimi mund të kryhet normalisht.

Kompania që merret me mirëmbajtjen e rrugës ka kryer pastrimin e rrugës dhe ka shpërndarë kripën për të shmangur ngricat.

Ajo apelon shoferët që të jenë të kujdesshëm gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit për shkak se ngricat do të jenë prezente.

?Gjatë natës reshjet kanë pushuar, mjetet borëpastruese në terren kanë  punuar me shpërndarjen e kripës për të shmangur ngricat dhe zgjerimin e aksit nga bora. Tashmë Rruga e Arbrit është e hapur për përdoruesit e mjeteve dhe qarkullimi mund të kryhet normalisht.  Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore?, thuhet në njoftim.

Si pasojë e ngricave u bllokua Rruga e Arbrit, por më pas autoritetet lajmëruan se aksi Rrugës së Arbrit u hap dhe tashmë mund të lëvizet normalisht.

Lajmet e fundit nga