LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti i keq, kamioni del nga rruga/ Bllokohet qarkullimi në Qafë Llogara

23 Janar 2022, 10:49, Aktualitet CNA
Moti i keq, kamioni del nga rruga/ Bllokohet qarkullimi në Qafë

Rruga në Qafë Llogara, për momentin është e bllokuar, pasi një mejt i tonazhit të rëndë, ka dalë nga rruga dhe për pasojë është  bllokuar lëvizja e automjeteve në këtë aks rrugor.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur në vendin e njohur si Çezma.

Ata kanë kërkuar nga drejtuesit e mjeteve që të shmangin është e mundur lëvizjen në këtë aks rrugor, ndërkohë që po punohet  për zhbllokimim e rrugës dhe kthimin në normalitet të lëvizjes së mjeteve.

?Shërbimet e Sektorit të Policisë Rrugore Vlorë kanë shtuar prezencën e tyre nëpër akset rrugore, me qëllim orientimin e trafikut dhe parandalimin e aksidenteve rrugore, për shkak të reshjeve të borës dhe temperaturave të ulëta, që kanë përfshirë qarkun e Vlorës.

?Në ?Qafën e Llogorasë?, të vendi quajtur ?Çezma?,  një mjet  i tonazhit të rëndë, ka dalë nga rruga dhe për pasojë është  bllokuar lëvizja e automjeteve në këtë aks rrugor.

Policia Rrugore e Vlorës, kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të mjeteve që të shmangin sa është e mundur lëvizjen në këtë aks rrugor, ndërkohë që po punohet  për zhbllokimim e rrugës dhe kthimin në normalitet të lëvizjes së mjeteve.

Policia Rrugore apelon për drejtuesit e mjeteve që për cdo emergjencë që mund të kenë gjatë udhëtimit të telefonojnë menjëherë në numrin 112 ose të dërgojnë imazhe në Komisariatin Dixhital dhe shërbimi i Policisë do jetë në kohë reale në ndihmë të tyre?, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga