LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bora dhe ngrica/ Vështirësi qarkullimi në disa rrugë në Librazhd

23 Janar 2022, 11:19, Aktualitet CNA
Bora dhe ngrica/ Vështirësi qarkullimi në disa rrugë në

Temperaturat e ulëta, bora dhe ngrica kanë mbërthyer shumë qytete të Shqipërisë, ku si pasojë janë bllokuar shumë rrugë dhe ka vështriësi qarkullimi në disa të tjera.

Sipas abc neës, edhe në Librazhd ka probleme me qarkullimin e automjeteve.

Rreth 650 km, rrugë të cilat po kriposen dhe vazhdojnë të jenë të hapura.

Në rrugë ndodhen edhe dy borë pastruese të cilat vijojnë punën e tyre në zonat e thella dhe po mbajnë të hapur akset rrugore që lidhin fshatrat e njësive administrative  të bashkisë,si Orenjë,Qendër,Hotolisht, Lunik,Polis po vazhdin hapja e rrugës Qarrishtë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga