LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura nën 0 gradë, ngrica dhe akull/ ARRSH apel drejtuesit të automjeteve

23 Janar 2022, 09:57, Aktualitet CNA
Temperatura nën 0 gradë, ngrica dhe akull/ ARRSH apel drejtuesit

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore në Llogara, në Damës-Memaliaj dhe Hani i Hotit Tamarë, pork jo situatë nuk ka sjellë probleme me qarkullimin.

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton se kontraktorët kanë punuar gjatë natës me mjete borëpastruese për shpërndarjen e kripës në të gjitha akset nacionale për të evituar ngricat, pasi temeratuat kanë qenë nën 0 gradë celcius.

?Drejtuesit e mjeteve, duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugorem  të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore dhe të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore?, apelon ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga