LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Regjistrimi i mjeteve rrugore për herë të parë/ Rama: Nga sot eliminojmë kohë pritje dhe kostot e tepërta

24 Janar 2022, 07:43, Aktualitet CNA
Regjistrimi i mjeteve rrugore për herë të parë/ Rama: Nga

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar proceduarën e re që ka nisur për regjistrimin e mjeteve rrugore për herë të parë.

Sipas kryeministrit proceduar e re që do të aplikohet do t?iu kursejë shqiptarëve kohë dhe kosta te tjera.

DPSHTRR rendit përfitimet që do të kenë qytetarët nga këto lehtësira.

?Eliminojmë angari, kohë pritje e kosto të tepërta për regjistrimin e mjeteve rrugore për herë të parë!

Heqim mbi 60 mijë praktika/vit që kërkonin përkthime e noterizime njehsime me origjinalin nga dokumentet me gjuhë të huaj.

I kursejmë qytetarëve 300,000,000 Lekë në vit!Nga 24 Janar 2022 DPSHTRR njeh:

1-Dokumentet e origjinës dhe dokumentet teknike në gjuhën angleze

2-Dokumentet teknike nga prodhuesi nga vendet e BE ose sipas formatit të kodeve të Direktivave të KE

3-Të dhëna të fitimit të pronësisë sipas deklaratës doganore (DAV)?, njofton Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga