Video/ Temperaturat -14°C në Bogë-Theth, ARRSH apel shoferëve

24 Janar 2022, 16:23, Aktualitet CNA
Video/ Temperaturat -14°C në Bogë-Theth, ARRSH apel shoferëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë sërish apel për shoferët të cilët duhet të udhëtojnë në aksin rrugor Bogë-Theth i cili është zbardhur nga dëbora.

Teksa kandarë dhe një video ARRSH bën me dije se qarkullimi kryhet me zinxhir ndërsa i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të reduktojnë shpejtësinë dhe të ndjekin udhëzimet e policisë.

?Në aksin Bogë-Theth nuk ka reshje dëbore. Temperatura është -14°C.Si pasojë e erës së fortë ka depozitime të dëborës në trup të rrugës

Kontraktorët me mjetet borëpastruese janë në terren dhe po bëjnë pastrimin e aksit. Qarkullimi kryhet me zinxhir

Drejtuesit e mjeteve, duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore?, njofton ARRSH. /CNA.al

Lajmet e fundit nga