LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Armand Duka reagon për herë të parë/ Kush ishte personi që vendosi lëndën plasëse në shtëpinë e tij

24 Janar 2022, 22:01, Aktualitet CNA
Armand Duka reagon për herë të parë/ Kush ishte personi

Kreu i FSHF ka reaguar për ngjarjen që ndodhi pak minuta më parë. Ai shprehet në një deklaratë për media se tek posta e shtëpisë i është vendosur dinamit, ndërsa shton se kamerat që ka pasur kanë filmuar personin me kapuç të zi që ka vendosur lëndën plasëse.

“Nuk kam mundësi të bëj deklaratë tani. E ka dëgjuar gjithë Durrësi që më kanë vënë dinamit te dera e shtëpisë. Në shtëpi kanë qenë familja, gruaja, djali. Fatmirësisht nuk kanë mbetur të lënduar. Shpërthimi ka qenë shumë i fortë, porta ka dalë jashtë përdorimit. Kemi pamjet e kamerave të sigurisë që tregojnë një njeri me kapuç që afrohet te porta dhe vë dinamitin te mekanizmi ku hapet dhe mbyllet porta”, tha Duka./CNA.al

Lajmet e fundit nga