Stuhia e dëborës/ Bllokohet në Stamboll avioni i “Air Albania”

24 Janar 2022, 21:04, Aktualitet CNA
Stuhia e dëborës/ Bllokohet në Stamboll avioni i “Air

Aeroplani i kompanisë ?Air Albania? është bllokuar në aeroportin e Stambollit për shkak të stuhisë së dëborës.

?Air Albania? njofton se për shkak të motit të keq, çdo fluturim nga aeroporti i Stambollit është bllokuar, teksa po merren masa për t?u kujdesur për pasagjerët e linjës shqiptare.

?Një stuhi dëbore e paprecedentë ka paralizuar çdo lëvizje brenda dhe jashtë aeroportit të Stambollit, duke bllokuar çdo fluturim nga ky aeroport. Ekipet tona janë në terren, duke marrë të gjitha masat e nevojshme për kujdesin dhe mirëqenien e pasagjerëve tanë, përballë kësaj situate me vështirësi të mëdha?, njofton kompania ?Air Albania?.

Lajmet e fundit nga