Shpërthim tritoli në shtëpinë e Armand Dukës

24 Janar 2022, 21:30, Aktualitet CNA
Shpërthim tritoli në shtëpinë e Armand Dukës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Durrës.

Shpërthim me tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka në Durrës.

Burime policore bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:30, ndërsa raportohet se nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme të vogla materiale.

Ndërkohë që policia ka vendosur edheperimetrin e sigurisë rreth banesës së Dukës.

Kjo ngjarje vjen pikërisht në ditën kur u publikua dhe audio-përgjimi i Erion Veliaj, i cili kërcënon hapur institucionin e futbollit me një fjalor rruge gjatë mbledhjes së mbajtur pasditen e 23 janarit 2022 në prag të zgjedhjeve për shoqatën e Tiranës.

Nuk dihet se ky shpërthim është si një presion për Dukën, ndërsa pritet që policia të jap informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga