LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një turp i madh”/ Gazetari reagon pas deklaratës së Fevziut, tregon pse nuk i shkon njeri në emision

25 Janar 2022, 08:42, Aktualitet CNA

Gazetari Klodian Tomorri, ndërsa reagon në lidhje me konfliktin për kreun e FSHF-së ka komentuar një deklaratë të bërë mbrëmë nga moderator Blendi Fevziu.

Ky i fundit, tha mbrëmë se ?sot e kam patur shumë të vështirë të gjej njeri që të vinte në emision?.

Sipas Tomorrit, kjo ndodh sepse janë përballë dy nga pushtetet më të mëdha korruptuese te gazetarëve dhe njerëzve me ndikim publik në treg.

?Pjesa më e rëndësishme në konfliktin mazhorance-FSHF është ajo që tha Fevziu dje në fillim të emisionit. ?Sot-tha- e kam patur shumë të vështirë të gjej njeri që të vinte në emision. Si asnjëherë tjetër, nuk pranonte askush të vinte për të folur për këtë çështje.?

Arsyeja se pse nuk i shkonte njeri Fevziut është e qartë. Janë përballë dy nga pushtetet më të mëdha korruptuese te gazetarëve dhe njerëzve me ndikim publik në treg. Njeri me bileta, udhëtime jashtë dhe salltanete futbolli. Tjetri me banesa sociale, vende pune si këshilltar apo dhe leje ndërtimi, sipas rëndësisë. Dhe njerëzit që marrin favore nuk pozicionohen dot as kundër njerit as kundër tjetrit. Kjo tregon se sa parimor është i gjithë ai debat për zgjedhjet në FSHF.?-shkruan Tomorri.

Sa i takon vendosjes së tritolin në banesën e Dukës, gazetari e cilëson ngjarje të rëndë kriminale, e cila duhet zbardhur sa më parë.

Po ashtu ai thekson se përfshirja e krimit në zgjedhje, është ?meritë? e kësaj mazhorance.

?Por, vendosja e tritolit në banesën presidentit të FSHF-se dhe kërcënimi i familjarëve të tij është nje ngjarje e rende kriminale, qe duhet zbardhur sa me shpejt. Perfshirja e bandave dhe krimit në zgjedhje është peshqesh qe e kemi nga kjo mazhorance politike. Dhe ndodh kudo. Ne zgjedhjet politike, ato te institucioneve të pavarura, kudo. Para disa kohësh u futen bandat ne zgjedhjet e universiteteve këtu duke kërcenuar pedagoget. Një turp i madh.?-përfundon postimin e tij Klodian Tomorri./CNA.al

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga