LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prag lufte/ Ambasada e SHBA shpërndan mesazhin e fortë

25 Janar 2022, 09:42, Aktualitet CNA
Prag lufte/ Ambasada e SHBA shpërndan mesazhin e fortë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish për konfliktin mes Ukrainës dhe Rusisë.

Ambasada ka shpërndarë një thirrje të Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, i cili deklaron, se Rusia ka dy rrugë.

 ?Ne i kemi dhënë Rusisë dy rrugë. Është rruga e diplomacisë dhe e dialogut?, por është edhe rruga e agresionit të saj të përsëritur dhe pasojave masive që ne e kemi ndërtuar tani për shumë javë,? tha Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken.

 ?Dhe nuk jemi vetëm ne që e themi këtë. G7-ta, ekonomitë kryesore demokratike në botë, kanë qenë të qarta për këtë. Bashkimi Evropian ka qenë i qartë për këtë. NATO ka qenë e qartë për këtë?, ka thënë Blinken./CNA.al

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga