LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kadastra e Durrësit drejt shkrirjes/ Drejtori dhe vartësit e tij kallëzohen në polici

25 Janar 2022, 11:32, Aktualitet CNA
Kadastra e Durrësit drejt shkrirjes/ Drejtori dhe vartësit e tij

Kadastra e Durrësit do të shkojë drejt shkrirjes. Në këto hapa duket se e kanë çuar shkeljet e rënda që kanë ndodhur në këtë institucion.

Konfirmimi ka ardhur sot nga Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, i cili në një deklaratë për mediat  tha se bëhet fjalë për një koordinim perfekt e të gjithë administratës atje në shkelje të ligjit, duke filluar nga drejtori deri te çdo nëpunës.

I gjithë stafi thuajse është denoncuar në Polici nga Ministria e Drejtësisë.

?Në 210 dosje mungonin totalisht dokumentacioni më i rëndësishëm që kërkon ligji.  Pa akt evidentimi në terren, pa harta treguese dhe një sërë shkeljesh të tjera.  Është një guxim i madh, një zyrë e gjitha në shkelje, nga drejtori te nëpunësit të gjithë në sinkron. Emetimi i lejes së legalizimit pa pasur në dosje dokumentacion të plotë është në kundërshtim me ligjin”, tha ndër të tjera Manja./CNA.al

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga