Kush është Arlen Hasanaj, 34-vjeçari që vendosi tritol në shtëpinë e Armand Dukës

25 Janar 2022, 21:29, Aktualitet CNA
Kush është Arlen Hasanaj, 34-vjeçari që vendosi tritol

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme autorin e dyshuar të vendosjes së lëndës eksplozive në shtëpinë e kreut të FSHF-së, Armand Duka.

Por kush është Arlen Hasanaj?

34 vjecar, është banues në lagjen nr 4 të qytetit bregdetar, dhe  është pronar i një biznesi privat, më konkretisht i kompanisë ‘Euroshop Durrës’ themeluar në korrik të 2020.

Për blutë e Durrësit është ende i paqartë motivi që e ka dërguar Hasanajn drejt një veprimi të tillë dhe nëse ka ndonjë konflikt me Armand Dukën.

Ai është fiksuar nga kamerat e sigurisë në rrugën paralele me portin duke lëvizur me një automjet tip ML të cilin e ka lëvizur pak metra.

Hasanaj gjithashtu është parë përmes ndjekjes së itinerarit të tij nga kamerat e sigurisë në zonë, të futet edhe në një pallat në Durrës.

Kanë mjaftuar këto pamje për ta çuar grupin hetimor drejt zbulimit të identitetit përmes targës së automjetit./CNA.al

Lajmet e fundit nga