“Misogjinist i sëmurë!”/ Kokalari i tregon vendin Agron Gjekmarkajt

26 Janar 2022, 14:48, Aktualitet CNA
“Misogjinist i sëmurë!”/ Kokalari i tregon vendin Agron

Aktivisjta Evi Kokalari, i është përgjigjur deklaratave ?provinciale? të emëruarit të Lulzim Bashës si nënkryetar Kuvendi, Agron Gjekmarkaj.

Teksa e quan si misogjinist të sëmurë, Kokalari i kujton këtij të fundit dhe fyerjet ndaj ministreve të PS, ndaj sipas saj një provincial që mendon se gruaja e vendin në shtëpi, nuk mund të përfaqësojnë gruan në Parlament.

Agron Gjekmarkaj është një misogjinist i sëmurë. Mbaj mënd që mua më klasifikoj si aktiviste ?shtëpiake & e modës?, megjithëse Eni Vasili i thoshte është aktiviste politike. Ministret e PSsë i quajti ?Harem i Ramës? dhe kur ja përmëndën në Parlament, nënqeshte.

Këta njerëz provincial që mendojnë se gruaja e ka vëndin në shtëpi dhe nuk është e denjë për politikë, nuk mund të përfaqësojnë gruan në Parlament.

E pra, grupi Parlamentar i Bashës, drejtohet nga ?Misogjinisti Gjekmarkaj?/CNA.al

Lajmet e fundit nga