VIDEO-Ngrica "mbërthen" Korçën/ Qyteti mbetet në errësirë

26 Janar 2022, 18:03, Aktualitet CNA
VIDEO-Ngrica "mbërthen" Korçën/ Qyteti mbetet në

Qyteti i Korçës ka mbetur në errësirë totale për rreth 10 minuta.

Mësohet se shkak i kësaj ndërprerje energjie është bërë një defekt në nënstacionin e qytetit të Korçës dhe ngarkesës së madhe në rrjet.

Kjo ka ardhur si pasojë e konsumit të lartë të energjisë në këto ditë të acarta në Korçë ku temperaturat kanë shkuar deri në -15 gradë në disa zona./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga