Protestë dhe Kuvend/ Banorët e 5 Majit, “dalin” sot para deputetëve

27 Janar 2022, 07:43, Aktualitet CNA
Protestë dhe Kuvend/ Banorët e 5 Majit, “dalin” sot para

Sot në orën 10 do të mbahet seanca plenare e radhës së Kuvendit, ku do të  diskutohen dhe miratohen disa projektligje.

Në rendin e ditës janë projektligje si ai për noterët apo për regjistrimin e pronave apo profesionin.

Para se të nisë seanca, jashtë sallës së Kuvendit është paralajmëruar një protestë.

Banorët e ?5 Majit? të cilëve pak ditë më parë u janë prishur banesat do të protestojnë sot [ara Kuvendit..

Protesta është lajmëruar në orën 09.30, pak para nisjes së seancës parlamentare./CNA.al

Lajmet e fundit nga