LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ofendoi demokratët/ Anëtari i Kryesisë kërkon dorëheqjen e Bardhit: Kërkoju ndjesë anëtarëve të PD

29 Nëntor 2021, 19:10, Politikë CNA
Ofendoi demokratët/ Anëtari i Kryesisë kërkon

Deklarata e sekretarit të përgjithshëm Gazment Bardhi se delegatët e PD kanë firmosur formularin për Kuvendin e 11 dhjetorit për një teke raki, ka shkaktuar reagime të forta.

Anëtari i Kryesisë së PD Gent Strazimiri, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, shkruan se Bardhi duhet të japë dorëheqjen dhe tu kërkojë falje 100 mijë anëtarëve të PD dhe 622 mijë votuesve të 25 prillit.

?Nëse vërtetë beson se

* 60% e delegatëve, (drejtues të strukturave që ke zgjedhur ti vetë), të kanë ikur “për një teke raki”…

* 20% të tjerë “për hatër e për nder”…

gjëja e vetme që duhet të bësh është:

– të shkruash një dorëheqje të ndjerë ku t’u kërkosh të falur 100 mijë anëtarëve të PD dhe 622 mijë votuesve që të besuan për herë të tretë…

Këtë, pasi të kesh shkarkuar me turp e gazep si të padenjë kryetarin e asaj degës që të përcolli këtë situatë në mbledhje…

Pas kësaj, të lusësh Zotin të harrohesh sa më shpejt…

#qëndro_në_këmbë_demokrat

#asnjë_hap_pas?, shkruan Strazimiri./CNA.al

Lajmet e fundit nga