LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Situata e rëndë nga reshjet/ Ahmetaj thirrje qytetarëve

29 Nëntor 2021, 18:57, Politikë CNA
Situata e rëndë nga reshjet/ Ahmetaj thirrje qytetarëve

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka reaguar lidhur me situatën e rëndë që është krijuar në Vlorë për shkak të reshjeve të dendura të shiut.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ahmetaj u bën thirrje qytetarëve për të shmangur lëvizjet jo të domosdoshme , ndërsa thekson se institucionet përgjegjëse mbeten të angazhuara për marrjen e masave në lidhje me menaxhimin e situatave.

?Nisur nga situata e rënduar e reshjeve në Vlorë dhe gjithë vendin, një lutje për qytetarët që të shmangin lëvizjet jo të domosdoshme, ndërkohë që institucionet qendrore dhe ato lokale janë alertuar dhe mbeten të angazhuara për marrjen e masave për menaxhimin e situatës?, shkruan Ahmetaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga