LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rruga e Arbrit nuk ka mbaruar, u hap për propagandë”/ Deputetja nxjerr “zbuluar” Ramën

29 Nëntor 2021, 11:46, Politikë CNA
“Rruga e Arbrit nuk ka mbaruar, u hap për propagandë”/

Deputetja e PD për qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi ka reaguar lidhur me hapjen e Rrugës së Arbrit.

Në një postim në rrjetet sociale, deputetja e PD shkruan se nxitimi për të shpallur, hapjen e Rrugës së Arbrit, kur rruga akoma nuk ka mbaruar sipas kontratës, është, më e pakta, tallje me dibranët.

Sipas saj, dështimi i qeverisë për të mbajtur premtimin e përfundimit të rrugës në prill dhe dështimi i premtimit për ta përfunduar rrugën në fund të këtij viti nuk mund të mbulohet nga propaganda e qeverisë.

Po ashtu ajo thekson se e vërteta është se rruga që na ka kushtuar 400 miliardë lekë është e papërfunduar dhe hapja e sotme është propagandistike.

?Nxitimi për të shpallur, në ditën e ndarjes së shqiptarëve, hapjen e Rrugës së Arbrit, kur rruga akoma nuk ka mbaruar sipas kontratës, është, më e pakta, tallje me dibranët.

Dështimi i qeverisë për të mbajtur premtimin e përfundimit të rrugës në prill dhe dështimi i premtimit për ta përfunduar rrugën në fund të këtij viti nuk mund të mbulohet nga propaganda e qeverisë.

E vërteta është se rruga që na ka kushtuar 400 miliardë lekë është e papërfunduar dhe hapja e sotme është propagandistike.

Në vend të mashtrimeve, qeveria duhet t?u thotë dibranëvë dhe shqiptarëve a do të paguajnë ata deri në 8 euro për një udhëtim vajtje-ardhje në Rrugën e Arbrit, kur rruga të përfundojë sipas kontratës?!?-shkruan deputetja Çupi./CNA.al

Lajmet e fundit nga