LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali-Basha dhe Bardhi fyejnë Dëshmorët/ Detajet që nuk u panë në ceremoni

28 Nëntor 2021, 11:58, Politikë CNA
Skandali-Basha dhe Bardhi fyejnë Dëshmorët/ Detajet që nuk u

Përtej të gjithë ?bëmave? dhe gjëmave të tij në politikë, skandalet e kreut në detyrë të PD, Lulzim Bashës, duket se nuk kanë të sosur.

Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe tek Varrezat Dëshmorëve të Kombit për të përkujtuar Ditën e Pavarësisë dhe festën e Çlirimit.

Po ashtu, Basha është përulur edhe para varrit të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari.

Por, edhe sot, Basha është përfshirë në një skandal, duke fyer Dëshmorët e Kombit.

Basha është shfaqur në ceremoninë e sotme i shoqëruar nga një grusht njerëzish.

Në një ceremoni, të tillë ku do të duhej të nderoheshin Heronjtë e Kombit Shqiptar, Basha shkon i shoqëruar me rreth 20 veta.

Por, nga ana tjetër një detaj që ndoshta i shpëtoi edhe syrit të mediave, është fyerja që bëri në këtë ceremoni Gazment Bardhi.

Ky i fundit në pothuajse çdo dalje të tij mediatike, vishet me kostum dhe kollare, por në ceremoninë që nderon Dëshmorët e Kombit, ka shkuar me një veshje aspak të përshtatshme.

Bardhi ka shkuar me xhup me kapuç, në një ceremonial zyrtar.

Ashtu sikurse shikohet edhe në foton më sipër, edhe tek Azem Hajdari, duket nderimi nga veshja e Gaz Bardhit, jo sikur është në ceremoni zyrtare, por sikur shkon tek shokët e tij të kalibrit Luli./CNA.al

Pafytyrësia e Lulzim Bashës me Azem Hajdarin/ ?Masakrohet? nga demokratët: Legen, tradhtar, përçarës

Lajmet e fundit nga