LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manjani ironizon Bashën/ “Thonjt e Lulit të ngulur te karrigia e kryetarit të PD”

28 Nëntor 2021, 09:11, Politikë CNA
Manjani ironizon Bashën/ “Thonjt e Lulit të ngulur te karrigia e

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar kryetarin e PD ende në detyrë Lulzim Bashën.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manjani shkruan se vjersha që Basha ka mësuar përmendësh është që Berisha e ka personale betejën ndaj do Partinë Demokratike.

Sipas Manjanit, Basha në këtë mënyrë pranon se hallet e tij personale ja paska zgjidhur PD dhe s?ka logjikë tjetër që të justifikojë thonjtë e Bashës në karrigen e kryetarit.

?Vjersha që ka mësuar përmendësh Luli është :

?Berisha e ka personale ndaj do PD??

Dakord.

Le të zëmë se është kështu.

Pyetja është si ja zgjidh foltorja apo qoftë edhe PD hallet personale Berishës?!

Pse partia zgjidh halle personale të

Kryetarit?!

Dmth, Luli pranon se hallet e tij personale ja paska zgjidhur PD?!

Hë ta lumsha!

Jepi udhë budallëkut, jepi!

Fjalë e gafë e ka.

Këtë nder na e bëri foltorja.

Njohëm gafën, por edhe mënyrën si i paska zgjidhur hallet personale Luli.

Ndërsa ju demokratë që paskeni pritur të vini në pushtet, nuk e paskeni pasë personale. Prandaj se meritoni pushtetin.

Tani gjykojeni vetë. Ose jeni në partinë e gabuar ose ardhja në pushtet spaska qenë halli i Lulit!?

Smë del llogjikë tjetër që të justifikojë thonjt e Lulit të ngulur te karrikja e kryetarit të PD.

Të PD që dukshëm nuk e do e as e mbështet.

Ah, gëzuar pavarsinë që se kemi!

Pavarsinë që udhëheqësit pozitë e opozitë e shesin për një vizë personale?

Shihni filmin Nëntori i Dytë sot?, shkruan Manjani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga