LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për angazhimin e Suel Çelës/ Gaz Bardhi del blof

27 Nëntor 2021, 16:59, Politikë CNA
Akuzat për angazhimin e Suel Çelës/ Gaz Bardhi del blof

Prej disa kohësh, Lulzim Basha dhe Gazmend Bardhi kanë hedhur akuza në drejtim të ish kryeministrit Sali Berisha se po bashkëpunon me Suel Çelën për mbledhjen e firmave për Kuvendin Kombëtar.

Por kur këto akuza janë shtuar në çdo dalje të tyre, Berisha i ka mohuar në mënyrë kategorike nga Foltoret që ka mbajtur me demokratët, duke thënë se ai ka qenë ndër të vetmit që ka akuzuar publikisht Suel Çelën.

Por duket se mashtimi i Bardhit zgjati shumë pak. Ka qenë vetë ai që në një intervistë për emisionin ?Kjo Javë? me Nisida Tufën e ka mohuar atë që ka thënë më parë, duke deklaruar se Berisha nuk e ka angazhuar Suel Çelën në këtë proces, por ky i fundit sipas tij mund të ketë ndërhyrë vetë.

?Nuk besoj që Berisha e ka angazhuar Suel Çelën në këtë proces. Besoj se ai ësgtë vënë në dijeni njësoj me mua që po ndodh diccka e shëmtuar. Në fillim të nëntorit ka pasur një angazhim të tij që ka thirrur strukturat e PD dhe u ka vënë para formularët. Unë di që Berisha është distancuar nga kjo gjë. Ai po thotë një të vërtetë që e kam thënë unë. Ai ka qenë krah meje për terrorin që këta individë në zgjedhjet e 25 prillit. Duke nisur nga data 4 ose 5 nëntor ky njeri është angazhuar me PD dhe u ka vënë para formularët për Kuvendin Kombëtar?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga