LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një ditë para hapjes/ Balluku inspekton punimet në rrugën e Arbrit

27 Nëntor 2021, 15:47, Politikë CNA
Një ditë para hapjes/ Balluku inspekton punimet në rrugën e

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar ditën e sotme Rrugën e Arbrit, ku po kryhen punimet e fundit para hapjes së këtij aksi rrugor për qarkullimin e automjeteve.

Aksi do të hapet më datë 29 nëntor dhe hapja do të bëhet para afatit që është nënshkruar në kontratë, në mënyrë për të lehtësuar qarkullimin për periudhën e dimrit.

Ky segment do të hapet më 29 nëntor në formën e kantierit ? 80% e kalueshme ? më pas punimet do të mbyllen në qershor të vitit 2022.

Po punohet për detajet e fundit në prag të hapjes për qarkullimin e automjeteve të këtij aksi, i cili afron verilindjen e vendit me kryeqytetin“, tha Balluku në fjalën e saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga