LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në spitalin Covid/ Flet Manastirliu: Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar

27 Nëntor 2021, 11:09, Politikë CNA
Zjarri në spitalin Covid/ Flet Manastirliu: Nuk ka asgjë për

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se si pasojë e zjarrit të rënë në spitalin Covid 3 nuk është prekur asnjë nga pavionet.

Ajo theksoi se stafi mjekësor dhe pacientët janë në gjendje shumë të mirë dhe se aktualisht po hetohen të gjitha pistat për zbardhjen e incidentit.

?Zona ku ra zjarri nuk është e lidhur me Covid 1, 2 dhe 3. Sapo ka ndodhur ky incident menjëherë është reaguar nëpërmjet bombolave-fikëse dhe strukturave përgjegjëse që po kryejnë hetimet. 

Të gjithë pacientët dhe stafi janë shumë mirë dhe nuk ka asgjë për t?u shqetësuar. Ka ndodhur në zonën e ish-kirurgjive ku nuk kryhet shërbim.

Janë mbi 70 pacientë në spitalin Covid 3. Nuk janë prekur nga ky incident asnjë prej 3 pavioneve. Po vlerësohen të gjitha pistat dhe ne jemi në gatishmëri maksimale?, tha Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga