LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha e akuzoi nga Kurbini/ Reagon Basha: Po bëhet qesharak me trillime

26 Nëntor 2021, 18:21, Politikë CNA
Berisha e akuzoi nga Kurbini/ Reagon Basha: Po bëhet qesharak me trillime

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u është përgjigjur akuzave të artikuluara nga ish kryeministri Sali Berisha në Foltoren e Kurbinit.

Në një postim në rrjetin social Tëitter, Basha shkruan se akuzat e Berishës janë mashtime, ndërsa shtoi se po i përdor demokratët mish për top për interesa personale.

?Njeriu që po vendos veten e tij mbi PD-në dhe mbi demokratët, po bëhet gjithmonë e më qesharak me trillimet dhe gënjeshtrat e tij. Qëndrimet e tij pas 9 shtatorit, tregojnë se ai nuk njeh kufi në çfarë thotë e çfarë bën vetëm për të mbrojtur interesat e tij personale dhe demokratët nuk do të kthehen në mish për top për interesat e Sali Berishës?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga