LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha akuza Bashës/ “Duhet të ishe në qeli”

26 Nëntor 2021, 17:02, Politikë CNA
Berisha akuza Bashës/ “Duhet të ishe në qeli”

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj kreut të PD,  Lulzim Basha si një njeri që sot duhet të ishte në burg.

Nga Foltorja e Kurbinit, Berisha ka treguar dy dosjet e Bashës në SHBA, për të cilat edhe mund të arrestohej, dosjen ?Muzinë? dhe ?Toyota Yaris?.

?Kur unë i kërkoj të denoncojë 3 gjykatës të lartë që kanë dalë të inkriminuar, kryetari i opozitës thotë ?Mos i denonco një herë?. Për rrogën e vajzës që kishte harruar ta deklarojë një gjykatës në Shkodër, e nxorrën nga sistemi.

Z. Basha, dil dhe thuaju demokratëve për dosjen ?Muzin?, je i përshtatshëm për qeli në Shqipëri dhe SHBA.  E dini ç?ndodhi me dosjen në Apel?  Prokurori dosjen ?Muzin? ku Basha akuzohet për pastrim parash nuk e çoi në GjL dhe i skadoi afati.

Pse Rama ta bëri këtë nder me dosjen tënde? Po kaq e zezë për ty është edhe dosja Toyota Yaris. Denoncon se do të vijnë 5 mln euro me Toyota. I them unë si e more vesh?

Erdhën në Durrës, 1 mln i ndanë me të tjerët e me Taulantin. Erdhën ata, më vonë i thonë gazetarët se ti Lul ke bërë fushatë në clubin e atyre që prisnin Toyota Yaris?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga