LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alibia e Bashës me amerikanët/ Lubonja e nxjerr “zbuluar”

26 Nëntor 2021, 13:56, Politikë CNA

Analisti, Fatos Lubonja ka deklaruar sot se kreu i PD Lulzim Basha, nuk ka mbështetjen popullore.

Gjatë fjalës së tij, në në emisionin ?Pikat mbi i? në ?News24?,  analisti Lubonja u shpreh se pavarësisht se SHBA ishte kundër lënies së mandateve dhe çadrës, Basha nuk e ndryshoi qëndrimin e tij.

?Unë nuk e besoj Bashën. Edhe ideja që tani po tentojnë të na shesin dhe Amerikën nuk e vë në diskutim është shtirje. Basha ka pohuar që ka pasur kundërshtime dhe dy vendime shumë të rëndësishme që ka marrë. E para dalja nga parlamenti dhe futja në çadër janë vendime të rëndësishme dhe që është e gjithë partia që e ka marrë, ku Berisha ka qenë aktiv i fortë. Megjithatë tha i mora me partinë, tani del e thotë i mora vetë. Një tjetër problem është edhe se këto vendime janë kundërshtuar nga amerikanët, por Basha ka ecur në rrugën e tij, pra jo gjithmonë ka ecur në atë çfarë kanë thënë amerikanët. Basha duhet të theksonte se ç?donjeri ka nevojë të ketë proces për tu provuar është apo jo fajtor dhe deri në momentin që të dalin provat , të shprehej se nuk ka pse ta përjashtoj.?-tha Lubonja.

Lajmet e fundit nga