LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokument-Dega 9 e PD vendos unanimisht/ “Njohim vetëm Kuvendin e 11 dhjetorit”

26 Nëntor 2021, 10:08, Politikë CNA
Dokument-Dega 9 e PD vendos unanimisht/ “Njohim vetëm Kuvendin e 11

Dega numër 9 e PD në Tiranë njeh Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Kështu ka konfirmuar kryesia e degës, që në mënyrë unanime të gjithë kanë firmosur për 11 Dhjetorin.

Në mbledhjen e kryesisë, ku morën pjesë 25 anëtarë nga 34 në total, u vlerësua se Kuvendi i 18 dhjetorit është ilegjitim.

Në mbledhje nuk morën pjesë 9 anëtarë, dy prej të cilëve pasi ndodhen jashtë vendit, dy pasi kanë probleme shëndetësore.

?Kuvendi i 11 Dhjetorit do të shënojë një ditë historike për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur?, thuhet në vendimin e kryesisë së degës numër 9.

Vendimi u miratua nga 25 anëtarët e kryesisë, pa asnjë votë kundër apo abstenim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga