LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ LSI i nxjerr të “palarat” Bashës: Na preve në besë, je skllav i Rilindjes

26 Nëntor 2021, 08:44, Politikë CNA

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kreut në detyrë të PD-së, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili është ndalur tek afera e koncesionit të inceneratorëve, duke akuzuar drejtpërdrejt Lulzim Bashën, si skllav të Rilindjes.

cna lajme politikeSipas Vasilit, Basha duhet të sqarojë demokratët se pse nuk ka lejuar LSI-në të marrë pjesë në Komisionin Hetimor Parlamentar për inceneratorët, ndërsa shton se ai kurrë më nuk do të mund t?i presë në besë.

?Lulzim Basha të jetë i sigurtë se nuk do të ketë asnjë mundësi tjetër më në jeten e tij as të gënjeje dhe as të presë në besë Levizjen Socialiste për Integrim.

Lulzim tregoju demokratëve se përse nuk pranove që LSI të kishte një anëtar në Komisionin Hetimor për aferën e shekullit atë të inceneratorëve, megjithëse LSI kërkoi dhe insistoi edhe me kërkesë zyrtare me shkrim që të merrte pjesë në komision.

Se nuk te la padroni yt Edi Rama.

Lulzim tregoju demokratëve se përse sa herë ne dilnim në konferenca shtypi për të denoncuar me emra dhe me dokumente aferën e inceneratorëve, ndërsa ti dilje menjëherë paralelisht për të spostuar vemendjen në tema të tjera dhe kurrë nuk i mbështete denoncimet e fakteve tronditëse të inceneratorëve të bëra nga LSI.

Lulzim ti je vetëm një skllav pa shërim i Rilindjes dhe do tëe përfundosh si një limon i shtrydhur i saj.?-shkruan Vasili./CNA.al

Lajmet e fundit nga